A 76 vegán élettörténet című könyv szerkesztője abban bízik, hogy a most megjelent harmadik kötetben szereplő történetek sokakat inspirálnak majd életmódváltásra. Kertész Róbert Tibor a könyveket elsősorban flexitáriánusoknak szánja. Ugyanakkor a növényi étrendet követők is jelezték már neki, hogy az elhatározásuk megerősítésére is alkalmasak a könyvei.
A növényi étrendet és vegán életmódot követők számára vélhetően nem ismeretlen a 76 vegán élettörténet, amely immár trilógiává avanzsált. A napokban került ugyanis a könyvesboltokba a sorozat harmadik kötete, amely Kertész Róbert Tibor, a könyvek szerkesztője szerint az utolsó a sorban.
Robi – kétszeres vegán Ironman, előadó, életmódtábor-szervező – úgy látja, a harmadik kötet nem választható el egy éles vonallal az előző két résztől.
A harmadik kötet nem sokban különbözik az előző két könyvtől. Ügyeltem arra, hogy ezúttal is megszólaltassak táplálkozási szakértőket, orvosokat, élsportolókat, amatőr sportolókat, fiatalokat, nyugdíjasokat is. Ez a kötet talán jobban domborítja a környezet- és állatvédelemmel kapcsolatos szempontokat. Az egészség talán kisebb szerepet kap, mint az első két kötetben
– nyilatkozta a Prove-nak.
Azt, hogy milyen jellegű és típusú vegán történetek kerüljenek a harmadik részbe, jelentős mértékben befolyásolták a visszajelzések. „Sokan mondták, hogy erről vagy arról a témáról szeretnének még többet olvasni, ezen igényekhez alkalmazkodva készült el a trilógia zárókötete” – mesélte Robi.
A könyv – az első kettőhöz hasonlóan – immár vegán életmódot követő emberek történeteinek láncolata. Mind a 76 szereplő arról mesél, milyen motivációkat – ki-ki a maga útját – követve döntött a vegán életmód mellett. Arról, hogy milyen nehézségekkel és küzdelmekkel szembesültek közben, és miért érzik azt végső soron, hogy megérte.
A vegán történetek elsősorban a flexitáriánusokat célozzák
Robi a könyvek kiadását családi büdzséből valósította meg, egyfajta misszióként. Elárulta, ha végül úgy alakulna, hogy soha nem térül meg a befektetett összeg, akkor sem bánja, hogy belevágott.
Szükség volt arra, hogy ezeket a történeteket valaki csokorba gyűjtse, hogy egymást erősítve minél több embert inspiráljanak a vegán életmódra
– mondta.
Ennek megfelelően a könyvek célközönségének elsősorban a flexitáriánusokat tekinti. A flexitáriánus egy olyan táplálkozási forma, amelynek keretében alapvetően növényi ételeket fogyasztanak, mérsékelt mennyiségű állati eredetű élelmiszerrel – köztük hússal is – kiegészítve. A flexitáriánusok mellett ajánlja azoknak is, akik „kritikusan gondolkodnak, és tenni akarnak az állatokért, környezetünk és gyerekeink jövőjéért”.
A szerző ugyanakkor a már vegán elveket valló olvasóktól is sok pozitív visszajelzést kapott az első két kötet kapcsán. Sokan arról számoltak be neki, hogy megerősítették a könyvben olvasott vegán történetek őket abban, hogy jó úton haladnak.
Csernik-Varga Adrienn korábban sport-, jelenleg gazdasági újságíróként dolgozik. Kamaszkora óta az volt az álma, hogy újságíróvá váljon, és ezt az álmot felnőttként is csak rövid időre engedte el, majd gyorsan visszatalált hozzá. Fontosnak tartja, hogy tudatos választásaival az öltözködés, étkezés, takarítás, vásárlás és az élet minden területén példát mutasson a kislányának, valamint mindazoknak, akik a környezetében és az olvasói között nyitottak a zöld megoldásokra. Amik igazán feldobják egy napját: egy jól sikerült interjú, az őszi és tavaszi napsütés, egy jó könyv és az, ha a kis családja repetázik egy-egy vegán fogásból.