Ez a burgonyás póréhagymaleves nemcsak előételként, hanem önálló fogásként is megállja a helyét. Tartalmas, ráadásul mennyeien bársonyos.
A póréhagymaleves tökéletes választás lehet, amikor kevés időd van és nem szeretnél órákig a konyhában állni. Ráadásul egyszerűen elkészíthető, és előételként, de akár önálló ebédként vagy vacsoraként is tálalható. A fokhagymakrémleveshez hasonlóan ehhez a leveshez is egyszerű alapanyagokra van szükség, ami jobb esetben minden háztartásban fellelhető.
A póréhagyma mellett a leves egyik fő alapanyaga a burgonya. Ez teszi tartalmasabbá a levest, de semleges íze miatt mégis hagyja érvényesülni a póréhagyma aromáit. Végeredményben egy istenien krémes és laktató levest kapunk.
A burgonyás póréhagymalevest tálalhatod krutonnal, friss fűszernövényekkel, sült póréhagymával vagy apró kockákra vágott sült tofuval is. Sokféleképpen variálhatod fantáziád vagy a rendelkezésre álló konyhai alapanyagaid szerint, hogy megtaláld a kedvenc változatodat.
Ha más krémes finomságra vágynál, itt összegyűjtöttük a hat legjobb krémlevesreceptet.
Hozzávalók:
- 1 póréhagyma karikára vágva
- 2 közepes burgonya apró kockára vágva
- 200 ml rizs- vagy zabtejszín
- 1 evőkanál olívaolaj
- 8 dl zöldségalaplé vagy víz
- pár tekerés frissen őrölt bors
- 1 teáskanál só
- friss petrezselyem aprítva (opcionális a tálaláshoz)
Elkészítés:
- Egy edényben hevítsd fel az olajat, majd vedd a lángot közepesen alacsonyra, és kezdd el rajta pirítani a póréhagymát.
- Kb. 8-10 perc pirítás után add hozzá a felkockázott burgonyát, majd öntsd fel a zöldségalaplével, és sózd, borsozd.
- Ha megpuhult a burgonya, vedd le a tűzről, és botmixerrel krémesítsd el.
- Tedd vissza a tűzre, majd add hozzá a növényi tejszínt, és forrald össze. Kóstold, és ha szükséges, tegyél még bele ízlés szerint sót, borsot, majd zárd el.
- Tálald krutonnal vagy tofuropogóssal és friss petrezselyemmel.
Domján Csenge korábban biomérnök hallgató volt, jelenleg szociológiát tanul az ELTE-n. Már 7 éve vegán az állatokért és a környezetért. Célja, hogy tanulmányain keresztül a veganizmus tudományos aspektusait közérthetővé tegye és környezetvédelmi vonatkozásaiban segítsen eligazodni másoknak. Szívesen kísérletezik receptekkel, ezzel megmutatva a növényi alapú ételek sokszínűségét.