Nem tudom, hogy mindenki így van-e vele, de a narancsos desszertek illatáról nekem mindig a hideg, téli esték jutnak eszembe. Ezek a csokis-narancsos trüffelgolyók pedig még a vegán mikuláscsomagba is beleillenek.
A legtöbb szupermarket egyelőre nem kecsegtet túl széles növényi alapú édességválasztékkal, de búslakodásra nincs ok: ez a vegán bonbon seperc alatt, néhány összetevőből elkészül, és nemcsak esti nasiként, de szépen becsomagolva ajándékként is megállja a helyét.
Hozzávalók:
18-24 trüffelgolyóhoz
- 200 gramm 70%-os étcsokoládé
- egy konzerv kókusztej (csak a sűrű teteje kell, ezt fölözd le, az alján álló vizet nem használjuk fel)
- két evőkanál kókuszzsír (a sima olaj és a margarin sem jó hozzá)
- egy evőkanál agávészirup
- egy közepes narancs reszelt héja (legjobb, ha bio)
- két evőkanál cukrozatlan kakaópor
- egy csipet só
Nyers vegán csokis-narancsos trüffelgolyók elkészítése:
- Először is vízgőz felett megolvasztjuk a csokit: ehhez egy kis lábasban melegíts vizet, és helyezd rá egy fémtálban a kis darabokra összetört csokit. A víz ne érjen a tál aljához, és ne lobogjon, csak gyöngyözzön. Folyamatosan kevergesd, amíg meg nem olvad, majd vedd le a tűzről.
- A kókusztejet melegítsd fel egy lábasban úgy, hogy ne forró, csak meleg legyen. Zárd el, öntsd át egy tálba, és keverd hozzá az olvasztott csokit, valamint egy evőkanál kókuszolajat, egy evőkanál agávészirupot, egy narancs reszelt héját, és egy csipet sót.
- Tedd a fagyasztóba fél órára, vagy hűtőbe legalább másfél órára (erre feltétlen szükség van, hogy formázhatóra szilárduljon), majd formálj akkora golyókat, amekkorákat szeretnél. Végül forgasd bele őket cukrozatlan kakaóporba. Ha úgy érzed, a kezedtől nagyon megolvadnak a golyók, inkább tedd őket hűtőbe még tizenöt percre, mielőtt beleforgatod őket a kakaóba, különben túl sok fog rájuk ragadni. Hűtőben tárold a kész trüffelgolyókat (egy hétig simán elállnak).
Domján Flóra környezetgazdálkodás szakon szerzett diplomát 2021 januárjában. A legfontosabb értéknek az empátiát tartja, éppúgy az állatok és az élővilág iránt, mint az emberek felé. Hisz benne, hogy egyre többen rájövünk: a hús ára egy élet elvétele, és az élet szeretetének, az együttérzésnek, a közös társadalmi értékeinknek minden élőre ki kell terjednie. Ezt az üzenetet minél hitelesebben igyekszik képviselni az írásaiban, az aktivizmusban és a mindennapokban is.