Két csempészett állat, egy vidra és egy patkány szabadult el egy repülőgép utasterében. Utóbbi állat meg is harapta az egyik légiutas-kísérőt. Az pedig már csak a landolást követően derült ki, hogy nem csak a vidra és a patkány volt potyautas.
Egy teljesen átlagos járatként indult a közelmúltban a VietJet Air fapados légitársaság egyik Bangkokból Tajvanba tartó járata. Nem is számítottak rá sem az utasok, sem a személyzet, milyen váratlan fordulatokat tartogat az útjuk.
Meglepetésekben márpedig nem volt hiány. Egyszer csak ugyanis megjelent az utastérben egy albínó patkány és egy vidra, általános pánikhelyzetet gerjesztve. A légiutas-kísérők igyekeztek mérsékelni a kialakult pánikot, valamint uralni a helyzetet. Ebbe azonban némileg beletört a bicskájuk, a patkány ugyanis megharapta egyikük kezét, miközben megpróbálták befogni.
A személyzet azonnal felszólította azokat, akik az állatokat a fedélzetre hozták, hogy jelentkezzenek. A titokzatos utas azonban kezdetben hallgatott. Ez valójában nem is csoda, hiszen már akkor is sejthető volt, hogy a repülőn randalírozó vidra és patkány csempészett állatok, nem legális keretek között kerültek fel a gépre.
Később aztán, amikor a légiutas-kísérők elkezdtek nyomozni, és kikérdezni a járaton ülőket, jelentkezett egy nő. Beismerte, hogy a megszökött állatok hozzá tartoznak, és kártérítést követelt.
Tartogatott még meglepetéseket az utas poggyásza
A tajpeji leszállást követően a rendőrség átvette az irányítást. Első lépésként átvizsgálták a nő bőröndjét, és a vidra és a patkány mellett még jó néhány csempészett állat került ki onnan. A csomagból
- 28 teknős,
- egy kígyó,
- egy mormota,
- még két vidra és
- két másik, ismeretlen fajú rágcsáló került elő.
A csempész indítéka egyelőre tisztázatlan, feltételezések szerint azonban egy thaiföldi piacon vásárolhatta őket. A Szuvarnabhumi nemzetközi repülőtér biztonsági ellenőrzését megúszta lebukás nélkül.
A poggyászban talált teknősök karanténban maradtak, míg a többi csempészett állat a Pingtungi Tudományos és Technológiai Egyetemre került. Az oktatási intézményben megvizsgálják őket, és a fajmeghatározásokra is sort kerítenek. A hatóságok ezt követően döntenek az állatokkal kapcsolatos további intézkedésekről.
Thaiföld gyakori forrása a csempészett állatoknak
A közelmúltban egy szintén Bangkokból induló járaton utazó férfit füleltek le az indiai Kempegowda nemzetközi repülőtér vámtisztviselői. A gyanúsított bőröndjét felnyitva találtak egy elpusztult kengurubébit. Mellette pedig még 233 másik állatot is szállított – ahogy azt sejteni is lehet, mindet illegálisan. Voltak közöttük például teknősök, leguánok, kaméleonok és kígyók is.
A kis állatok műanyag tárolókban voltak, és különböző mértékben ugyan, de mind szenvedtek. Őket a reptéri tisztviselők elkobozták, majd átadták az erdészeti hivatalnak, hogy megkaphassák a szükséges ellátást.
Megállapították, hogy a csempészett állatok mind fulladoztak a levegőhiánytól, és a kengurubébi sajnos bele is halt ebbe. Az erszényes mindössze néhány hónapos volt.
Csernik-Varga Adrienn korábban sport-, jelenleg gazdasági újságíróként dolgozik. Kamaszkora óta az volt az álma, hogy újságíróvá váljon, és ezt az álmot felnőttként is csak rövid időre engedte el, majd gyorsan visszatalált hozzá. Fontosnak tartja, hogy tudatos választásaival az öltözködés, étkezés, takarítás, vásárlás és az élet minden területén példát mutasson a kislányának, valamint mindazoknak, akik a környezetében és az olvasói között nyitottak a zöld megoldásokra. Amik igazán feldobják egy napját: egy jól sikerült interjú, az őszi és tavaszi napsütés, egy jó könyv és az, ha a kis családja repetázik egy-egy vegán fogásból.