Akik el sem tudnak képzelni jobb párosítást, mint hogy a reggeli kávéjukat bolyhos nyuszik társaságában költsék el, azok pozitívan nyilatkoztak az élményeikről. De sokan úgy gondolják, az üzlet tulajdonosa kihasználja az ártatlan állatokat, akik számára elengedhetetlen a nyugodt és biztonságos környezet.
Alig két hete, hogy beszámoltunk az Egyesült Királyság első macskás vegán kávézójáról, amit nagyon sokan kritizáltak már a nyitás előtt, többek között azért, mert az üzleti modell a rosszallók szerint az állatok kihasználására épül.
Azt is többen megjegyezték, hogy furcsa dolog a veganizmus filozófiáját összekapcsolni a húsevő házikedvencekkel, de a tulajdonos nem részletezte, hogy üzleti alapon döntött-e a kizárólag növényi alapú menü mellett, vagy a saját erkölcsi irányelvei voltak mérvadók.
A napokban a macskás kávézóhoz hasonló vádak érték azt a kaliforniai kávézót is, ami macskák helyett nyulakkal igyekszik becsábítani a vendégeket, illetve kitűnni a Los Angeles-i kávézók tömegéből.
Az intézményt a JoyGrab cég üzemelteti, aminek fő profilja, hogy különleges és egyedi interaktív élményeket kreálnak Amerika-szerte. A nyuszis kávézó mellett egy Sweetsia fantázianevű hétfogásos desszertvacsora a másik aktuálisan futó projektjük. Az NBC Los Angeles weboldal linkel egy The Zoo Cafe nevű projektet is, de annak a honlapja már nem él.
A kávézóba kizárólag előzetes jegyvásárlást követően lehet belépni. Egy-, illetve kétórás jegyek válthatók, előbbi 25 dollárba (~8.500 forint), utóbbi 44 dollárba (~15.000 forint) kerül. Hogy ezen felül kell-e még fizetni a fogyasztásért, arról nincs tájékoztatás, de az oldalon található menün nincsenek feltüntetve az árak, ami arra enged következtetni, hogy a belépést követően nincsenek extra költségek.
A kávézó tulajdonosa szerint nemcsak az emberek, de a nyulak számára is biztosított a nyugodt környezet, ráadásul különböző menhelyekkel is együtt dolgoznak, hogy akik örökbe szeretnék fogadni az állatokat, azoknak legyen erre lehetőségük.
A weboldal szerint a kávézó csak 10 éves kor felett látogatható.
Nem mindenki ért egyet a nyuszis kávézóval
Június 4-én állatvédők egy csoportja táblákkal tiltakozott a kávézó bezárásáért. Lejla Hadzimuratovic, a Bunny World Foundation elnöke kínzókamraként jellemezte a kávézót, és a Los Angeles Rabbit Foundation is osztotta a véleményét.
A BunnyLuv Rabbit Resource Center pedig kezdőlapjukon egy kiáltvánnyal tiltakozik a kávézóban tapasztalt állapotok miatt.
Kritikájukban megemlítik, hogy a nyulak számára nincs kitéve széna, a vendégek mindenféle ellenőrzés nélkül etették a nyulakat répával, ami akár halálos is lehet az állatok számára. A padló pedig vizelettel és ürülékkel volt tele, amibe nemcsak a nyulak, de a vendégek is beleléptek.
Kifogásolják továbbá, hogy a nyulak számára nincs megfelelő menekülési útvonal, ha nem szeretnének az emberek közelében lenni.
Információik szerint a kávézó állítása, miszerint különböző menhelyekkel dolgoznak együtt, egyszerűen csak hazugság, ilyen együttműködés nem létezik. Véleményük szerint az egész nem más, mint a nyulak kárára elkövetett erkölcstelen pénzkereseti próbálkozás.
Mind a Google-on, mind a Yelpen az öt- és az egycsillagos értékelések vannak túlsúlyban, a Yelpen jelenleg nem is lehet véleményezni a kávézót, amíg ki nem vizsgálják, miért szaladtak meg ennyire az értékelések.
A „kávézó” elnevezés mindenesetre már nem állja meg a helyét, a város egészségügyi aggályok miatt ugyanis megtiltotta az ételek és italok árusítását, így a The Bunny Cafe lényegében egy nagyméretű nyúlsimogatóként üzemel, a tervek szerint a jelenlegi periódusban augusztus 31-ig.
Amatőr tájképfotós, öko-podcaster és állatjogi aktivista, aki lelkesen érdeklődik a fenntarthatóság és a természetvédelem iránt. Több civil egyesület alapítótagjaként rendszeresen részt vesz környezeti neveléssel, fenntarthatósággal és ismeretterjesztéssel kapcsolatos projektek szervezésében és lebonyolításában. Szabadidejét leginkább olvasásra, túrázásra, önképzésre és angol nyelvű vegán videók feliratozására fordítja.