Ismétlődő segélykéréseket hallva hívta valaki a rendőrséget Kanadában. A helyszínen kiderült, hogy egy kecske sírt a kicsinyei után. A tejipari kizsákmányolás leggyakoribb áldozatai a tehenek, nem szabad azonban megfeledkezni a kecskékről sem, akiket szintén elválasztanak a gidáiktól, hogy aztán értékesíthessék a tejüket.
A kanadai British Columbia rendőrségére vérfagyasztó riasztás futott be a közelmúltban. Azzal telefonált be a bejelentő, hogy valaki lezuhanhatott egy szikláról a Vancouver-sziget keleti partjainál fekvő Quadra-szigeten. Ezt a következtetést azt követően vonta le, hogy hallotta, amint a bajbajutott több alkalommal is segítségért kiáltott.
Amikor a rendőrök kiérkeztek, kiderült, hogy a kiáltások valójában nem embertől, hanem kecskétől származtak. A közeli farmon dolgozó gazda elmagyarázta a kiérkezett hatósági személyeknek, hogy az anyaállat a kicsinyeiért sírt.
A rendőrök a helyszínen megállapították, hogy a kiáltások valóban úgy hangzottak, mintha valaki segítségért kiabálna. Szerencsére azonban meg tudták erősíteni, hogy minden rendben van, és a kecskeanyán kívül senki sem volt bajban
– számolt be a Kanadai Királyi Lovasrendőrség (Royal Canadian Mounted Police, RCMP) a hivatalos honlapján az esetről.
A kecske márpedig bajban volt
Megeshet, hogy a hatóságok úgy ítélték meg, hogy ez egy mókás történet, amelyről óvatos vicceskedéssel adhatnak hírt. Valójában azonban bármely – a tejipar által kizsákmányolt – állat folyamatos stresszhelyzetben él amiatt, hogy újra és újra elválasztják őt kicsinyeitől.
A viccelődés hátterében persze akár tudatlanság is állhatna. Hiszen egy közelmúltban publikált, Nagy-Britanniában elkészített felmérés alapján a megkérdezettek 41 százaléka tudta csak, hogy a teheneknek vemhesnek kell lenniük és borjút kell szülniük ahhoz, hogy tejet termeljenek. Még kisebb részük, 27 százalék volt mindössze tisztában azzal, hogy a borjakat születésük után rendszerint elszakítják az anyjuktól, hogy megöljék vagy elkülönítve tartsák őket.
Ebben az esetben azonban nyilvánvaló, hogy a rendőrök tisztában voltak a helyzettel, hiszen a gazda tájékoztatta őket. Ezt követően mégis úgy döntöttek, hogy egy humorosnak szánt közleményt hoznak a nyilvánosságra az esetről.
Csak az Egyesült Államokban mintegy 9,4 millió tejelő tehén él. Az Egyesült Királyságban pedig körülbelül 2,6 millió. A tejelő kecskék globális állománya 2017-ben mintegy 218 millió volt, és a kecsketej és a sajtok iránti kereslet növekedésével egyre nő.

Csernik-Varga Adrienn korábban sport-, jelenleg gazdasági újságíróként dolgozik. Kamaszkora óta az volt az álma, hogy újságíróvá váljon, és ezt az álmot felnőttként is csak rövid időre engedte el, majd gyorsan visszatalált hozzá. Fontosnak tartja, hogy tudatos választásaival az öltözködés, étkezés, takarítás, vásárlás és az élet minden területén példát mutasson a kislányának, valamint mindazoknak, akik a környezetében és az olvasói között nyitottak a zöld megoldásokra. Amik igazán feldobják egy napját: egy jól sikerült interjú, az őszi és tavaszi napsütés, egy jó könyv és az, ha a kis családja repetázik egy-egy vegán fogásból.