Ha szereted az egyszerű, mégis ízletes ételeket, akkor a cukkinifasírt remek választás lehet számodra. Ráadásul egészséges is, hiszen a cukkini tele van fontos tápanyagokkal és rostokkal.
A cukkinifasírtot különösen ajánljuk, ha szeretnél változatosságot vinni a hétköznapi étkezésekbe, vagy ha szívesen próbálsz ki új recepteket. A ropogós külsejű fasírt belül puha és szaftos lesz, így tökéletesen kiegészíthet egy friss főzeléket.
A recept elkészítése nem igényel nagy előkészületet, hiszen a legtöbb hozzávaló könnyen beszerezhető és az elkészítési folyamat is egyszerű. A cukkinifasírt emellett sokoldalú étel, mivel különböző zöldségekkel, fűszerekkel a saját ízlésed szerint variálhatod az ízeket.
Hozzávalók:
- 500 g cukkini lereszelve
- 100 g zsemlemorzsa*
- 2 gerezd fokhagyma zúzva
- 2 evőkanál lenmagpehely
- só
- bors
- egy csokor friss kapor aprítva
- olívaolaj (opcionális, ha TÉNÉ módon készítenéd, ez elhagyható)
*ha TÉNÉ módon készíted, teljes kiőrlésű zsemlemorzsát használj.
Elkészítés:
- A lereszelt cukkinit sózd le és hagyd állni 15-20 percig, majd alaposan nyomkodd ki belőle a vizet. Ehhez segítségedre lehet egy tiszta konyharuha, de kézzel is kifacsarhatod kisebb részletekben.
- Addig is a lenmagpelyhet keverd össze négy evőkanál vízzel és hagyd állni tíz percig.
- Az alaposan kinyomkodott cukkinihez keverd hozzá a lenmagos masszát, a zsemlemorzsát, a zúzott fokhagymát, az aprított kaprot és sózd, borsozd, majd gyúrj a masszádból lapos fasírtokat.
- Hevítsd egy serpenyőben olívaolajat, majd vedd a lángot közepesen alacsonyra és süsd a fasírtok egyik oldalát öt percig, amíg aranybarna nem lesz, a másik oldalukat pedig további három percig. Ha TÉNÉ módon készíted, akkor sütés előtt kend le a fasírtokat kevés vízzel egy ecset segítségével és süsd 15-20 percig 180 fokos sütőben légkeverésen vagy airfryerben. Félidőben fordítsd át a fasírtokat a másik oldalukra és ismételten kend le őket egy vizes ecsettel.
Domján Csenge korábban biomérnök hallgató volt, jelenleg szociológiát tanul az ELTE-n. Már 7 éve vegán az állatokért és a környezetért. Célja, hogy tanulmányain keresztül a veganizmus tudományos aspektusait közérthetővé tegye és környezetvédelmi vonatkozásaiban segítsen eligazodni másoknak. Szívesen kísérletezik receptekkel, ezzel megmutatva a növényi alapú ételek sokszínűségét.