Most olvasott cikk
Pókokkal és százlábúkkal a testén bukott le az állatcsempész

Pókokkal és százlábúkkal a testén bukott le az állatcsempész

Madárpókok egymás mellett átlátszó műanyag csövekben, amik egy állatcsempész ruhája alól kerültek elő

Madárpókokat, százlábúkat és hangyákat erősített a testére műanyag zacskókban egy dél-koreai állampolgár. Az állatcsempész a perui főváros, Lima nemzetközi repterén bukott le, amikor a hatóságoknak gyanús lett az utas furcsán puffadt megjelenése. Az elkövetőt letartóztatták, az állatok pedig a szakértők gondozásába kerültek.

Sokak számára még elképzelni is hátborzongató lehet azt, amivel egy 28 éves dél-koreai állampolgár próbálkozott a limai Jorge Chávez nemzetközi reptéren novemberben. A férfi Franciaországon keresztül akart Dél-Koreába jutni, ám a látszat ellenére nem egyedül tervezte megtenni az utat.

Az állatcsempész 320 madárpókot, 110 százlábút és kilenc hangyát erősített a testére abban a reményben, hogy észrevétlenül átcsusszanhat a biztonsági ellenőrzésen. A reptéren dolgozóknak viszont feltűnt a férfi furcsán puffadt alhasa, ezért alaposabb vizsgálatnak vetették alá – írja a CNN World. Ekkor derült ki, hogy zárható műanyag zacskókban több száz veszélyeztetett ízeltlábút próbált meg kicsempészni az országból.

Ezeket az állatokat jogtalanul távolították el az élőhelyükről, a több millió dolláros illegális állatcsempészeti iparág részeként

– nyilatkozta Walter Silva, a perui erdő- és vadvédelmi hivatal (SERFOR) specialistája, aki megerősítette, hogy az állatcsempész testére erősített tarantulák veszélyeztetett fajból valók.

Feltételezések szerint az állatcsempész az ország legkeletibb, Madre de Dios névre hallgató megyéjében gyűjtötte össze az ízeltlábúakat. A madárpókok közül 35 volt kifejlett, a többiek fiatal, néhány vedléses példányok voltak, így tudott ilyen sokat csempészni belőlük az elkövető. A férfi ellen eljárást indult.

Nem a dél-koreai férfi az egyetlen állatcsempész, aki így próbálkozott

Az illegális állatkereskedelem az egyik legjövedelmezőbb feketepiaci tevékenység, amely éves szinten több mint 40 milliárd dolláros üzlet. Viszont biztosan kevesen vállalnák be, hogy több száz madárpókkal a testükön utazzanak egy repülőgépen, bármennyire is kecsegtető a könnyű meggazdagodás ígérete. Pedig nem ritka, hogy az állatcsempészek ezzel a módszerrel, vagy a ruhájukban elrejtve próbálnak meg egyes állatokat ki- vagy éppen becsempészni egy országba.

Júliusban például több mint száz kígyót akart Hongkongból Kínába csempészni egy férfi, mindezt a nadrágjában. De ugyanezen a repülőtéren melltartóból is került már elő kígyó. Júniusban pedig egy nő bukott le a tajvani Taojüan reptéren, aki ragasztószalaggal erősítette testére a becsempészni kívánt állatokat. A lefülelést követően a járványvédelmi szabályozások miatt a legtöbb állatot el kellett altatni. Az eset jól kiemeli, hogy az állatcsempészet nemcsak etikátlan, de egyaránt veszélyes emberre és állatra is.

© 2018-2023 Prove.hu – Empátia Sztori Nonprofit Kft.

Szűrők

Elkészítési idő

Elkészítési idő

Recept típusa

Recept típusa filter

Konyha

Konyha filter

Allergén

Allergének