Hozzávalók:
- 1 padlizsán hámozva, fél-1 cm-esre karikázva
- 6-8 db kisebb krumpli, fél-1 cm-esre karikázva
- 5-6 gerezd fokhagyma
- só, bors, ételízesítő
- majoránna, oreganó, bazsalikom, füstölt paprika
- vegán tejföl (napraforgótejföl hozzávalókat lásd lejjebb)
Elkészítés:
- A sütőt 180 °C-ra előmelegítjük.
- A krumplikat hámozva, szeletelve körülberlül 10 perc alatt félkészre főzzük.
- A padlizsánt meghámozzuk, felszeleteljük, besózzuk, adunk hozzá vegetát, pici majoránnát, oreganót, bazsalikomot, füstölt paprikát és belepréseljük a fokhagymákat. Állni hagyjuk 10-15 percig.
- Serpenyőben olívaolajon, alacsony hőfokon kisütjük a befűszerezett padlizsánszeleteket, olajat időnként még adva hozzá. Kb. két-két percig sütjük mindkét oldalt.
- Ha elkészült, rétegezzük a padlizsánt a szeletelt krumplival, a tetejét pedig vegán tejföllel megkenjük. Használhatsz bolti verziót, vagy az alább leírt napraforgó tejfölt is elkészítheted.
- Előmelegített sütőben megsütjük, míg a teteje szépen barnulni kezd és érezni az illatát.
Napraforgótejföl recept:
- 1 dl napraforgómag, legalább két órára vagy egész éjszakára beáztatva
- 1 dl főtt rizs
- citromlé
- fokhagyma
- só
- ½ olaj (elhagyható)
1 dl beáztatott napraforgóhoz hozzáadunk 1 dl főtt rizst, citromlevet, sót, préselt fokhagymát ízlés szerint és vizet, majd ha egyneműre turmixoltuk, opcionálisan hozzáadagolunk ½ dl olajat, amivel finom krémesre keverjük. Ez elhagyható, vagy használhatsz kevesebbet is, de nélküle kevésbé krémes tejfölt kapunk.
Melinda
Anya vagyok, aki második gyermekével várandós, emellett ápolónő, sportimádó és 4 éve büszke vegán. Célom, hogy csodás ételeket és pozitív energiát adjak a világnak, hogy egy kicsit békésebb legyen a Föld mindenkinek.