Lewis Hamilton bejelentette, hogy a kutyája egy ideje növényi tápokat kap, és azóta javult az egészsége, aminek nagyon örülnek.
Ez a kutyafajta hajlamos a különböző megbetegedésekre, főleg az évről-évre fokozódó beltenyészet hatására, melynek célja a fajta jellegzetességeinek elérése. Ezen problémák közé tartozik a légzési nehézség, a szívpanaszok, autoimmun megbetegedések és egyéb problémák.
Hamilton egy Instagram storyjában osztotta meg a követőivel a hírt, és fotót is csatolt Roscoe-ról. Ezzel a szöveggel kísérte a képet:
„Hahó, Roscoe teljesen vegán! És amióta vegán lett, a bundája sokkal selymesebb, a feldagadt talpai meggyógyultak, nincsenek arthritises fájdalmai és könnyű a légzése. Nagyon boldog az eredménytől, és én is!”
Vegán kutyák?
A PETA szerint megfelelő gondoskodással és tervezéssel a kutyák élhetnek növényi étrenden, pontosabban növényi állateledeleken, hozzátéve, hogy meg kell győződni arról, hogy ez biztosan kielégíti a tápanyagigényüket.
Az állatjogi szervezet szerint:
„A kutyáknak mindenképp szükségük van két aminosavra, L-karnitinre és taurinra, a vegán tápok ezeket általában tartalmazzák, de külön étrendkiegészítőként is adhatóak.”
Manapság sok példát láthatunk arra, hogy a kutyák kiváló egészségnek örvendenek a megfelelően összeállított vegán étrenden. Köztük is kiemelkedő példa Bramble, a 25 éves border collie, akinek vegán étrendje főleg rizsből, lencséből és biozöldségekből állt egész életében.
Anno 2002-ben még a Guiness világrekordot is kiérdemelte, hiszen akkoriban ő volt a világ legidősebb, még élő kutyája.
Évek óta követem a vegán életmódot. A könyveimmel egy kis iránytűt szeretnék adni az embereknek, hogyan találják meg az útjukat a világban. A gyógyítással pedig szeretnék testi-lelki egészséget adni, személyre szabott módszerekkel. Hiszek abban, hogy minden élet egyformán értékes, és mindenkiben ott rejlik az együttérzés.