A reptér mosdójában fojthatta meg a törpe schnauzerét egy nő, miután kiderült, hogy a kutya nem utazhat vele. Harmadfokú bűncselekménynek számító súlyos állatkínzással vádolják, amiért akár akár öt év szabadságvesztés vagy pénzbírság is járhat.
Papírmunkával kapcsolatos problémák miatt nem engedték meg egy louisianai nőnek, Alison Lawrence-nek tavaly decemberben az Orlandói nemzetközi repülőtéren, hogy a repülő fedélzetére magával vigye a kutyáját. A hatóságok szerint Lawrence erre – finoman szólva – nem szokványos módon reagált: megfojthatta az állatot – számolt be az esetről a The Guardian.
Az alapvető szabály egyébként az – az amerikai mezőgazdasági minisztérium irányelvei szerint –, hogy az Egyesült Államokból Kolumbiába utazó kutyák csak bizonyos dokumentumok benyújtásával utazhatnak. Rendelkezni kell hozzá
- egy állatorvos által kiállított egészségügyi bizonyítvánnyal
- és veszettség elleni oltásról szóló igazolással.
Azt nem lehet tudni, hogy ezeknek a hiánya jelentette-e a problémát. Azt viszont igen, hogy a nő december 16-án érkezett a reptérre, azzal a céllal, hogy Tywinn nevű törpe schnauzerével együtt Kolumbiába repüljön. A térfigyelő kamerák felvételei alapján percekig egyeztetett a légitársaság egyik alkalmazottjával, ezután pedig a kutyával együtt a mosdóba ment. Kevesebb mint húsz perccel később Tywinn nélkül sétált ki a mellékhelyiségből.
Lawrence nem sokkal később felszállt a kolumbiai járatára, onnan pedig Ecuadorba utazott. Később azonban visszatért az Egyesült Államokba.
Egy reptéri kukában találták meg a kutya holttestét
Az 57 éves nőt a repülőtér egyik alkalmazottja állítólag látta is a mosdóban, amint vizet és kutyatápot takarított fel a padlóról. Ezt követően találta meg a kutya tetemét az egyik kukában.
A beültetett chip alapján beazonosították a kutyát, ahogy azt is, ki a gazdája. Az 57 éves Lawrence azonban egyébként sem tett túl sok erőfeszítést azért, hogy eltüntesse a hozzá vezető nyomokat. A kutyán rajta maradt a nyakörve és a bilétája is, rajta Lawrence nevével és elérhetőségével.
A boncolás során megállapították, hogy a kilencéves állat halálát fulladás okozta. A rendőrség ennek nyomán arra jutott, „szélsőséges és tragikus tett” volt a kutya megölése Lawrence részéről. A nőt végül idén márciusban tartóztatták le, a Florida államban található Lake megyében, súlyos állatkínzás vádjával. Ez ott harmadfokú bűncselekménynek számít, a Florida államban érvényben lévő törvények alapján pedig akár öt év szabadságvesztés vagy pénzbírság is kiszabható érte.
Sajtóinformációk szerint a letartóztatását követően Lawrence-t ötezer dolláros, azaz közel 1,9 millió forintos óvadék ellenében szabadlábra helyezték.

Csernik-Varga Adrienn korábban sport-, jelenleg gazdasági újságíróként dolgozik. Kamaszkora óta az volt az álma, hogy újságíróvá váljon, és ezt az álmot felnőttként is csak rövid időre engedte el, majd gyorsan visszatalált hozzá. Fontosnak tartja, hogy tudatos választásaival az öltözködés, étkezés, takarítás, vásárlás és az élet minden területén példát mutasson a kislányának, valamint mindazoknak, akik a környezetében és az olvasói között nyitottak a zöld megoldásokra. Amik igazán feldobják egy napját: egy jól sikerült interjú, az őszi és tavaszi napsütés, egy jó könyv és az, ha a kis családja repetázik egy-egy vegán fogásból.