A hónap elején a Holland Állatjogi Párt képviselője, Lammert van Raan előterjesztette kezdeményezését, melyben arra kérte az ország vezetőit, hogy Hollandia legyen a világ első országa, ahol a húst adóhoz kötik.
Hollandia a mezőgazdasági termékek második legnagyobb exportőre, ezért foglalkozunk kell az éghajlati kérdéssel. Szóval, ez a tökéletes bevezető.
– nyilatkozta Van Raan.
Habár a párt a múltban is tett javaslatokat a húsadó bevezetésére, eddig csak kifogásokkal találták szemben magukat.
A párt úgy érzi, hogy a törvény végrehajtása után a megnövekedett húsárak megkönnyítik majd az állati fehérjékről a növényi eredetű fehérjeforrásokra való áttérést.
Élelmezési rendszerünk radikális változása elengedhetetlen. Ökológiai és éghajlati válságban vagyunk, és az egyik fő oka a hatalmas méreteket öltő húsfogyasztás.
A PBL Hollandia Környezetvédelmi Értékelő Ügynöksége már felhívta a figyelmet a növényi fehérjékre való áttérésre, mivel ez az egyetlen módja az élelmiszerrendszerünk hosszú távú fenntarthatóságának garantálására
– állította a képviselő a párt sajtóközleményében.
Az adórendszert az állatok levágásának megadóztatásához akarjuk használni, hogy mind a gyártók, mind a fogyasztók hajlandóak legyenek csökkenteni húsfogyasztásukat, és könnyebben választhassanak növényi alapú alternatívákat.
Fenntarthatatlan állattenyésztés
A Climate Healers legfrissebb jelentése szerint az állattenyésztés nagyban felelős az ember által okozott üvegházhatású gázkibocsátásokért.
Az ENSZ augusztusban megjelenített egy éghajlatváltozásról szóló jelentést, melyben a húsfogyasztás csökkentésének sürgősségére hívták fel a figyelmet. A jelentésen 107 vezető tudós dolgozott.
Az augusztusi Fitch Solutions makró-kutatási jelentésben azt javasolták, hogy a kormányok fontolgassák az állati termékekre alkalmazandó “bűncselekményadó” bevezetését annak érdekében, hogy a húsfogyasztás csökkenjen.