Az Egyesült Államok déli részén kutattak egy elszökött macska, Shoto után, ám az ország keleti részén, több mint 3200 kilométerrel arrébb került elő. Gazdáját két év elteltével keresték fel a váratlan hírrel, hogy mikrochipje alapján azonosították elveszett kedvencét.
Aki valamilyen háziállattal osztja meg a mindennapjait, tudja, micsoda riadalmat okozhat az, ha a kiskedvenc eltűnik. Az átlagos gazdi ilyenkor végigvesz magában minden lehetséges – és minden lehetetlen – forgatókönyvet, keres, posztol, reménykedik.
Egy ponton túl azonban még a legoptimistább gazdi is feladja, és igyekszik feldolgozni, hogy a szeretett állattal valószínűleg már nem találkozhat.
Ezt tette két éve egy texasi család is, amikor imádott macskájuk, Shoto kiszökött a házból, és eltűnt. Keresték, ám nem találták sehol, és a helyzetet súlyosbította, hogy egy kemény januári hidegbetörés idején történt mindez – számolt be a The Animal Club. A család egyre kevésbé reménykedett. Két évvel később aztán, amikor már nem is számítottak rá, váratlan telefonhívást kaptak.
Az elszökött macska több mint 3000 kilométerrel arrébb került elő
Az állat gazdájaként bejegyzett Karla elárulta, először majdnem nem is vette fel a telefont. A massachusettsi körzetszám miatt azt hitte ugyanis, telemarketinges keresi őt. Kiderült azonban, hogy a mikrochipje segítségével Shotót azonosították – két évvel később, eredeti lakóhelyétől 2000 mérföldre, azaz több mint 3200 kilométerre.
Karla egy pillanatig sem habozott, azonnal azt kezdte tervezgetni, hogy elautózik Dakinba Shotóért. Ez Texasból oda-vissza egy 26 órás utat jelent
– írta a Shotót azonosító massachusettsi állatmenhely, a Dakin Humane Society a Facebookon.
Nem tudni, Shoto miként került ennyire távol az otthonától, és nem is valószínű, hogy ez valaha kiderülhet. Az állatmenhely munkatársai mindenesetre leszögezték, mikrochip nélkül szinte esélyük sem lett volna elintézni, hogy az elszökött macska eredeti családjához visszakerülhessen.
Egy másik macska több mint egy évtized után került haza
A mikrochipje segítségével találhatott vissza a közelmúltban a gazdájához egy másik cica, Artie is, aki még 2012-ben veszett el Walesben. „Hat hónap után értem el arra a pontra, hogy azt gondoltam, valami történt vele vagy valaki más befogadta” – nyilatkozta a macska gazdája, Theo-Will McKenna.
Idén aztán egy idős kóbor macska tűnt fel egy walesi ház kertjében, és napokig nem tágított. A mikrochipje alapján azonosították az állatmenhelyet, ahonnan Artie-t befogadta a McKenna család.
Tizenkét év telt el azóta, hogy eltűnt, én tizenhét éves voltam akkor. Nem hittem volna, hogy van cica, aki kibír tizenkét utcán töltött évet
– mesélte Artie gazdája.
Elmondta, amikor tizenkét év után ismét találkozott vele, a macska „megviseltnek és soványnak tűnt”. Ez persze a körülmények ismeretében nem is meglepő. Nem sokkal később azonban megbizonyosodhatott arról is, hogy Artie egy igazi „kis dorombológép” maradt.
Csernik-Varga Adrienn korábban sport-, jelenleg gazdasági újságíróként dolgozik. Kamaszkora óta az volt az álma, hogy újságíróvá váljon, és ezt az álmot felnőttként is csak rövid időre engedte el, majd gyorsan visszatalált hozzá. Fontosnak tartja, hogy tudatos választásaival az öltözködés, étkezés, takarítás, vásárlás és az élet minden területén példát mutasson a kislányának, valamint mindazoknak, akik a környezetében és az olvasói között nyitottak a zöld megoldásokra. Amik igazán feldobják egy napját: egy jól sikerült interjú, az őszi és tavaszi napsütés, egy jó könyv és az, ha a kis családja repetázik egy-egy vegán fogásból.