Brian Kavanagh 16 évesen az apja nyomására kezdett el dolgozni a húsiparban, egy skót családi vállalkozásban, a fiú feladata az állatok aprítása volt.
Először úgy tekintettem rá, mint pár falat szétvágott hús, ami a konyhaaszatalon végzi, aztán bevillant, hogy ez egy állat, nem pedig csak egy steak.
– mondta Kavanagh.
Miután a felesége, Rebecca vegán életmódra tért át, ő maga is megnézte az Earthlings című dokumentumfilmet, melyben megmutatják, hogy étkezési szokásaink hogyan befolyásolják az állatok jóllétét, illetve milyen szenvedést élnek át miattunk.
Ezután a férj (a hentes) is úgy döntött, hogy lemond az állati eredetű termékekről, illetve a gyerekek is követték szüleik példáját.
Kavanagh elmondta a BBC-nek, hogy kezdetben titokban tartotta vegánságát, mert aggódott, hogy elítélnék. Végül elhatározta magát, és felhagyott a hentesi munkával.
Kicsit depressziós voltam, rossz érzéssel töltött el, amikor a munkámra gondoltam, így felmondtam.
Az egykori hentes később a Sgaia’s Vegan Meats-nél vállalt munkát, ahol növényi alapú húspótlókat gyártanak.
Aggódtam, hogy nem akarnak majd egy olyan emberrel dolgozni, aki 15 éven át hentes volt.
De igazán nyitottak voltak, és épp annyira akarták, hogy ott dolgozzak, mint amennyire én is akartam.
Kavanagh, aki most vegán hentesnek tartja magát, azt mondja: a vegán étrend jelentős javulást hozott az életében.
Először a bőrömön vettem észre változást. 30 éves koromig teli volt foltokkal, de miután vegán lettem, sokkal letisztultabb lett.
A külsőm mellett az elmémet is tisztábbnak érzem. Ez egy pszichológiai dolog; ha valami egészségeset eszel, jobban érzed magad.