Drake divatcége, az OWO a PETA nyomásának hatására úgy döntött, nem használ többé szőrmét a ruháihoz. A döntés az állatvédő szervezet és több ezer aktivista együttes nyomásgyakorlásának eredménye, akik fontos győzelemként értékelik a divatcég döntését.
„Győzelem!” – kezdi sajtóközleményét a People for the Ethical Treatmens of Animals (PETA), melyben beszámolnak a szervezet és aktivistáinak legújabb sikeres kampányáról. Az October’s Very Own (OWO), ami a világhírű kanadai rapper, Drake saját ruhamárkája, nem használ többé szőrmét a termékeihez. A 2008-ban alapított ruhamárka azután döntött így, hogy a szervezet és szimpatizánsaik több mint százezer e-mailt küldtek a divatcégnek, hogy hagyjanak fel a szőrme – különösen a nyulak és prérifarkasok bundájának – alkalmazásával.
A nyulak kedves, játékos állatok, akik ugrándoznak a levegőben, amikor izgatottak vagy boldogok. A prérifarkasok pedig odaadó szülők, akik megosztják az utódnevelés nehézségeit egymás közt
– olvasható az állatvédő szervezet sajtótájékoztatójában.
Ahogy a PETA a sikeres kampányok után általában mindig kedveskedik valami aprósággal az együttműködő feleknek, ez a kedves gesztus most sem maradt el. Az állatvédők az OWO kedvező döntését követően nyuszi formájú vegán csokikat küldtek a divatcégnek hálájuk jeléül.
A szőrme és a divatipar egyre távolabb kerülnek egymástól
A divatcégek számára tenyésztett állatok legtöbbször minden kényelmet nélkülöző körülmények között kénytelenek leélni rövid életüket. A ketrecbe zárt állatoknak semmi esélyük arra, hogy természetes viselkedésmódjukat gyakorolják, a higiéniai körülmények miatt pedig sűrűn lép fel náluk egészségügyi probléma.
Egyre több fogyasztó számára okoz erkölcsi aggályokat a szőrme használata, ezért számos nagynevű divatcég hagyott már fel az állatok bundájának alkalmazásával. A Canada Goose, a Versace, a Gucci és a Dolce & Gabbana csak néhány azok közül a luxusmárkák közül, akik felismerték a tudatos és lelkiismeretes fogyasztók igényeit.
Alig egy hónapja számoltunk be portálunkon arról, hogy keleti szomszédunk, Románia végleg bezárta az utolsó szőrmetelepeket is. Ezzel a lépéssel ők lettek a 22. ország Európában, ahol részlegesen vagy teljesen megszűnt a prémtenyésztés. Az országban 2013-ban még több mint 150 szőrmetelep üzemelt, ám 2022-re már csak alig egy tucatra csökkent a számuk.
Amatőr tájképfotós, öko-podcaster és állatjogi aktivista, aki lelkesen érdeklődik a fenntarthatóság és a természetvédelem iránt. Több civil egyesület alapítótagjaként rendszeresen részt vesz környezeti neveléssel, fenntarthatósággal és ismeretterjesztéssel kapcsolatos projektek szervezésében és lebonyolításában. Szabadidejét leginkább olvasásra, túrázásra, önképzésre és angol nyelvű vegán videók feliratozására fordítja.