Arról áradozott egy influenszer, hogy bakancslistás helyre bukkant Abu-Dzabiban. A kommentelők jelentős része azonban hangsúlyozta, a baglyos kávézó állatok kizsákmányolásából profitál.
Divatossá váltak az elmúlt években az állatos kávézók, szerte a világban nyílnak helyek ilyen profillal. Ez természetesen azt jelzi, hogy igény is van rá. Sokan vannak azonban azok is, akik hangosan kritizálják ezeket a kávézókat.
Már a tavalyi nyitás előtt kapott például hideget-meleget az Egyesült Királyság első vegán macskás kávézójaként beharangozott Canterbury Tails Cat Cafe tulajdonosa. Sokan igyekeztek rámutatni, hogy etikailag nem igazán fér össze a veganizmus egy állatok használatára épülő üzleti modellel. De hasonló vádak érték azt a kaliforniai kávézót is, ami nyulakkal igyekszik becsalogatni a vendégeket.
A közelmúltban pedig egy baglyos kávézó csapta ki sokaknál a biztosítékot – írta meg az Independent. Egy Little Foodie néven posztoló influenszer tett közzé nemrég az Instagram-oldalán egy videót a Boomah Caféról.
Ez a Közel-Kelet első baglyos kávézója, az egyik legkülönlegesebb élmény ez az Egyesült Arab Emírségekben. A japán baglyos kávézók által inspirált helyen megcsodálhatod a legfenségesebb baglyokat, amelyeket valaha láttál, és szakember felügyelete mellett még meg is érintheted őket
– magasztalta a kávézót a posztoló.
Vadonban vagy rehabilitációs központban – csak ne kávézóban
Sok kommentelő azonban nem osztotta Little Foodie lelkesedését a szolgáltatás kapcsán. Volt, aki azon véleményének adott hangot, hogy ha ezek az állatok sérültek, rehabilitációra szorulnak, egy vadállatok számára fenntartott központban lenne a helyük, minden más esetben pedig a vadonban.
Hozzátette, nem tűnik helyesnek leláncolt állatokból profitálni. „Csak akkor vannak megkötve, amikor a vendégek bemennek a szobájukba, így biztonságosabb mindenkinek, különben szabadon vannak” – védte a Boomah Cafét az influenszer. Leszögezte, a kávézó éppen a baglyok jóllétét szem előtt tartva naponta csak nyolc órát van nyitva. Ezzel viszont csak rontott a saját helyzetén.
Hallod te magad? »Csak 8 órán keresztül« sokan egy kis térben, természetes élőhelyi környezet szimulációja nélkül. Vak vagy? Nem látod, hogy ez az állatok kizsákmányolása?
– írta egy másik hozzászóló, aki szerint már görgetés közben, telefonon keresztül is kellemetlen volt látnia ezt a helyet. „Nem, ez a poszt nagyon nem oké” – zárta sorait.
Nem ma kezdte az abu-dzabi baglyos kávézó
Bár a népszerűsítő poszt a közelmúltban került ki Instagramra, a Boomah Cafe nem éppen a közelmúltban nyitott: a baglyos kávézó februárban ünnepelte indulásának negyedik évfordulóját.
A Boomah Cafe kilenc bagollyal várja vendégeit, és ha valaki meg is szeretné fogni őket, azért 70 dirhamot, azaz közel 7000 forintot számláznak ki.
Azokat a kritikákat, miszerint a baglyok kávézói szerepeltetése az állatkínzással egyenértékű lenne, a tulajdonos, Mohamed Al Shehhi határozottan elutasítja. Szerinte számára mindig is az állatok érdeke volt a prioritás.
A Boomah baglyai közül némelyik soha nem élhet a vadonban. Vegyük például Vénuszt! Ő úgy kelt ki a tojásból, hogy az egyik szárnya rövidebb volt, mint a másik, így nem tud nagy magasságban, nagy távolságokat repülni
– nyilatkozta 2020-ban.
Csernik-Varga Adrienn korábban sport-, jelenleg gazdasági újságíróként dolgozik. Kamaszkora óta az volt az álma, hogy újságíróvá váljon, és ezt az álmot felnőttként is csak rövid időre engedte el, majd gyorsan visszatalált hozzá. Fontosnak tartja, hogy tudatos választásaival az öltözködés, étkezés, takarítás, vásárlás és az élet minden területén példát mutasson a kislányának, valamint mindazoknak, akik a környezetében és az olvasói között nyitottak a zöld megoldásokra. Amik igazán feldobják egy napját: egy jól sikerült interjú, az őszi és tavaszi napsütés, egy jó könyv és az, ha a kis családja repetázik egy-egy vegán fogásból.