Most olvasott cikk
Baglyos kávézót reklámozott, nem tette zsebre a hozzászólásokat

Baglyos kávézót reklámozott, nem tette zsebre a hozzászólásokat

Egy vendég a Boomah Cafe-ban, Abu Dhabi baglyos kávézójában, mindkét kezén és a fején lévő kalapon is egy bagoly ül

Arról áradozott egy influenszer, hogy bakancslistás helyre bukkant Abu-Dzabiban. A kommentelők jelentős része azonban hangsúlyozta, a baglyos kávézó állatok kizsákmányolásából profitál.

Divatossá váltak az elmúlt években az állatos kávézók, szerte a világban nyílnak helyek ilyen profillal. Ez természetesen azt jelzi, hogy igény is van rá. Sokan vannak azonban azok is, akik hangosan kritizálják ezeket a kávézókat.

Már a tavalyi nyitás előtt kapott például hideget-meleget az Egyesült Királyság első vegán macskás kávézójaként beharangozott Canterbury Tails Cat Cafe tulajdonosa. Sokan igyekeztek rámutatni, hogy etikailag nem igazán fér össze a veganizmus egy állatok használatára épülő üzleti modellel. De hasonló vádak érték azt a kaliforniai kávézót is, ami nyulakkal igyekszik becsalogatni a vendégeket.

A közelmúltban pedig egy baglyos kávézó csapta ki sokaknál a biztosítékot – írta meg az Independent. Egy Little Foodie néven posztoló influenszer tett közzé nemrég az Instagram-oldalán egy videót a Boomah Caféról.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LittleFoodie (@littlefood.ie)

Ez a Közel-Kelet első baglyos kávézója, az egyik legkülönlegesebb élmény ez az Egyesült Arab Emírségekben. A japán baglyos kávézók által inspirált helyen megcsodálhatod a legfenségesebb baglyokat, amelyeket valaha láttál, és szakember felügyelete mellett még meg is érintheted őket

– magasztalta a kávézót a posztoló.

Vadonban vagy rehabilitációs központban – csak ne kávézóban

Sok kommentelő azonban nem osztotta Little Foodie lelkesedését a szolgáltatás kapcsán. Volt, aki azon véleményének adott hangot, hogy ha ezek az állatok sérültek, rehabilitációra szorulnak, egy vadállatok számára fenntartott központban lenne a helyük, minden más esetben pedig a vadonban.

Hozzátette, nem tűnik helyesnek leláncolt állatokból profitálni. „Csak akkor vannak megkötve, amikor a vendégek bemennek a szobájukba, így biztonságosabb mindenkinek, különben szabadon vannak” – védte a Boomah Cafét az influenszer. Leszögezte, a kávézó éppen a baglyok jóllétét szem előtt tartva naponta csak nyolc órát van nyitva. Ezzel viszont csak rontott a saját helyzetén.

Hallod te magad? »Csak 8 órán keresztül« sokan egy kis térben, természetes élőhelyi környezet szimulációja nélkül. Vak vagy? Nem látod, hogy ez az állatok kizsákmányolása?

– írta egy másik hozzászóló, aki szerint már görgetés közben, telefonon keresztül is kellemetlen volt látnia ezt a helyet. „Nem, ez a poszt nagyon nem oké” – zárta sorait.

Nem ma kezdte az abu-dzabi baglyos kávézó

Bár a népszerűsítő poszt a közelmúltban került ki Instagramra, a Boomah Cafe nem éppen a közelmúltban nyitott: a baglyos kávézó februárban ünnepelte indulásának negyedik évfordulóját.

A Boomah Cafe kilenc bagollyal várja vendégeit, és ha valaki meg is szeretné fogni őket, azért 70 dirhamot, azaz közel 7000 forintot számláznak ki.

Azokat a kritikákat, miszerint a baglyok kávézói szerepeltetése az állatkínzással egyenértékű lenne, a tulajdonos, Mohamed Al Shehhi határozottan elutasítja. Szerinte számára mindig is az állatok érdeke volt a prioritás.

A Boomah baglyai közül némelyik soha nem élhet a vadonban. Vegyük például Vénuszt! Ő úgy kelt ki a tojásból, hogy az egyik szárnya rövidebb volt, mint a másik, így nem tud nagy magasságban, nagy távolságokat repülni

– nyilatkozta 2020-ban.

© 2018-2023 Prove.hu – Empátia Sztori Nonprofit Kft.